Meist

Hei, investeerimishuviline!
Investeerimine on muutunud kõigile hõlpsasti kättesaadavaks – juba riiklikul tasandil kogume teise sambasse tulevaseks pensioniks raha, rääkimata pangahoiuselt makstavast intressist. Kuna teisest sambast hakkame raha saama alles pensionile jäädes ning pangahoiuse intressid on väikesed, siis otsivad investorid uusi võimalusi kuidas edukalt kapitali kasvatada. Mida siis teha?

Täpselt sellise küsimuse ees oleme ka meie olnud. Kuhu oma raha paigutada, et sellest tulevikus suurem summa kasvaks? Kuidas investeerida nii, et risk ja tootlikkus oleksid tasakaalus? Kuidas tunned ära selle kõige õigema investeerimisvõimaluse?

Ostaks korteri ja üüriks selle välja? Või investeeriks aktsiatesse? Hoiaks raha sukasääres? Annaks võõrastele inimestele laenu? Ostaks kulda ja hõbedat? Tegeleks ettevõtlusega?

Nii palju küsimusi, mis esmapilgul võivad meid investeerimisest eemale tõugata. Kust ma võtan mitmed tuhanded eurod üürikorteri sissemaksuks? Või kuidas ma tean millist aktsiat valida? Ja võõrastele inimestele laenu andmine on sama hea kui raha põletamine, eks? Kulda ja hõbedat ei ole aga kusagil hoiustada! Ning ettevõtjahing mul puudub!

Investeerimisraadio saigi ellu kutsutud eesmärgiga mõelda ja rääkida avalikult investeerimisest. Oleme suunatud alustavale investorile, kellele soovime pakkuda tuge esimeste sammude astumisel investeerimismaailmas. Me ise tunneme, et oma esimeste sammude astumisel olime raskes olukorras, sest usaldusväärset infot ja teiste investorite kogemusi oli raske leida.

Mõnes mõttes oleme praegugi algajad, mistõttu loodame investeerimisraadioga saavutada sümbioosi, kus meie loome lisaväärtust oma kuulajatele ning kuulajad omakorda täiendavad meid. Mida rohkem teie meilt küsimusi küsite, seda rohkem on meil põhjust teemaderingi laiendada!

Oleme seda meelt, et kõik asjad siin elus vajavad õppimist – samamoodi tuleb ka investeerimist õppida. Vahest juhtub, et mõni asi tuleb alguses väga hästi välja, kuid pikemas perspektiivis tunneme ikkagi tagasilööke. Näiteks jalgrattaga sõitmine – oleme veendunud, et maailmas on olemas palju inimesi, kelle tasakaal on väga hea ja kes suudavad esimese korraga jalgrattaga mingisuguse vahemaa edukalt läbida. Sellegi poolest oleme kõik vähemalt korra rattaga ümber kukkunud ja haiget saanud. Oli see algne edu siis õnn või muutusime ise uljamaks? Samuti võib juhtuda, et investeerimises läheb meil väga hästi, kuid ühel hetkel õnn pöördub ja meil tuleb kaotust tunnistada. Kuidas edasi liikuda?

Investeerimisraadio ei jaga investeerimisnõuandeid, kuid me saame rääkida erinevatest investeerimise liikidest ja nendega kaasnevatest riskidest. Samuti võime vihjata headele raamatutele ja aidata kaasa investorite mõttemaailma kujundamisele. Tähtis on pihta hakata ja teadlikult ise oma finantstulevikku kujundada!

Parimate investorite nimel,
Investeerimisraadio

Kristi & Tauri

15 kommentaari

 • Kuulasin teie raadio saadet vitamiine ja toidulisandeid tootva MPG pürgimuste osas balti alternatiivturule First North ja pean nentima, et paljate oletuste järgi mistahes tahes firmat mis tahes põhjustel maha teha pole eetiline.Prospekt nina ees irvitada ettevõtlike inimeste üle näitab seda tegevate inimeste kitsarinnalisust ja väikest harituse taset ja püüdu saavutada odavat populaarsust oma raadiole, ka suht algajate kohta oli seda duetti piinlik kuulata.

  • Roman, tundsime juba muret, et sinuga on midagi juhtunud, et sa pole MPG-d kaitsma jõudnud nagu igasse teisse kommentaariumisse! 🙂

  • Tere, Roman!

   Aitäh, et oled Investeerimisraadiot kuulama jõudnud!

   Mul on siiralt kurb meel kuulda, et meie saade jättis Sulle mulje, et irvitame Eesti ettevõtte ja tegusate eestlaste üle. Investeerimisraadio eesmärk ei ole halvustada, vaid toetada mõistlikke ettevõtmisi.
   MPG puhul jääb õhku küsimus, et kas võib-olla enne peaks veidi veel tööd tegema, kui alternatiivturule üritada? Kuigi finantstingimuste nõudeid First Northil ei ole, siis on selge, et idufirma finantspositsiooniga ettevõte peaks olema suuteline kapitali kaasama alternatiivturu väliselt. Igal rahakogumise ringil on oma roll mängida, esialgu kasutatakse oma raha / tuttavate raha, siis panga või muu laenuandja raha ning kui vähemalt mingisugune läbimurre on saavutatud (nt käibe / müügimahu vms näitaja osas), alles siis võiks mõelda agressiivsemalt avalikult raha tõstmise peale. Samamoodi tuleks kriitiliselt üle vaadata pakutavad tingimused. Emissiooni järgselt on selge, et isegi kui kogu aktsiad märkinuks (teoreetiliselt) ära üks investor, siis tegelikku sõnaõigust tal ettevõtte arengus kaasarääkimisel ei oleks. Seda küsimust tasuks ettevõttesiseselt arutada, et kuidas olla läbipaistev ja arusaadav väikeinvestoritele, eriti kui turukapitalisatsioon ulatub kümnetesse miljonitesse (võrreldes näiteks Linda nektariga, kelle kapitalisatsioon on 11M, käive 3,7M ja kasum 0,8M). Mina ootan MPGlt selgelt tugevamaid tulemusi ja selget nägemust kuhu selline vitamiiniäri võiks suunduda. Hetkel on veel liiga vara, et alternatiivturule pürgida (võrdle nt Läti kosmeetikaettevõtte Madaraga, kahe ettevõtte vahel on selgelt suur vahe).

   • Tõsi ta on, et Meravita on väga agressiivselt meelestatud oma eesmärkide saavutamisel, ka börsi asjus- on muidugi palju küsitavusi, pikk märkimisperiood,mitte atraktiivse b aktsia pakkumine aktsionäridele aga et tegu oleks ettevõttega, kuhu investeerimise asemel endale vabatahtlikult peksa parem oleks lasta anda, on muidugi absurd ja pahatahtlikult laimav demagoogia ning selle toetamine ja takka kiitmine jätab diletandi mulje.Noteerimis ja järelvalve komisjoni otsus viimasel hetkel nii õelda alt ära hüpata, paljuski kahtlastel põhjendustel Riho Rasmanni juhtimisel, kes meile on teada kui rahapesuskandaali ja korruptsiooni hõnguliste tegemistega on ka kategooriast pehmelt õelda mitte just viisakas tegu.MPG soovib tulevikus laieneda ka ravimite turule ja mina näen just seal õnnestumise korral suurt tuleviku sellel ettevõtmisel. Ettevõtte juhtide ebaõnnestumistes paljudes varasemates ettevõtmistes minevikus ei saa teha hukkamõistvaid järeldusi, pankrot pole märk halvast juhist ja saamatust ettevõttest, enam veel, pankroti läbi teinud juht on targem ja tugevam järgnevates ettevõtmistes ja mina soovin MPG juhtidele ainult edu ja õnne meie majanduse panuse andmises.

    • Madis Müüri näide on tegelikult äärmisel sobilik MPG kaasuse puhul. Eelkõige seetõttu, et börsifirma staatust ihkav MPG ei tohiks lubada selliseid möödalaskmisi (kohtuga ähvardamine) isegi siis kui kõige suurem kriitik nende vastu negatiivselt ja emotsionaalselt kõneleb. Arukas oleks siinkohal olnud ametlik teade välja lasta, et Müüri väited ei pea ühes või teises elemendis paika või üldse mitte reageerida. Aga eks see ole ka vaate küsimus, sageli suurimad kriitikud pakuvad ettevõttele väärtuslikku infot, mida ettevõte saaks enda kasuks ära kasutada ja vastavalt sellele paremaks muutuda. Seetõttu peaks ettevõte olema õnnelik, et keegi neist halba kirjutab, sest siis on võimalik näidata, et kehvad asjad on korda tehtud ja kriitikal alust ei ole. Kui Müür valis sõnakasutukseks peksa saamise, siis meie näeme seal taga pigem midagi muud kui sõnade otsest tähendust ja vastavalt sellele oleme ka reageerinud. Kui meist jäi mulje, et kiidame peksa saamise näite heaks, siis oleme nõus avalikult vabandama. Küsimus ei ole peksa andmises või saamises, vaid selles, et mingi asjaga on ettevõte jäänud väga negatiivselt silma.

     Nõustun, et varasemad ebaõnnestumised ei peaks liiga ületähtsustatud olema. Saab aga olema huvitav näha, kuidas ravimitööstusesse sisenemine toimub. Sealkohal aga eeldaks näha juhina mõnda spetsialisti, kes on farmaatsiatööstuses kogemustega. Farmaatsiaäri ei ole lihtne äri.

     • Loomulikult ei pidanud ma peksa saamise all silmas seda sõna otseses mõttes, ikka ülekantud tähenduses, mis teeb taolised väljaütlemised veel koomilisemaks, Madis on tümitanud seda firmat oma labaste ja kohatute väljaütlemistega juba aastaid, tegelikult ei peakski selle persoonile liigselt tähelepanu osutama, aga ma tean, mis tähendab olla ettevõtja ja kui mingi märgade kõrvatagustega õnnemängur tuleb minu tegemiste peale oma tatise näpuga osutuma, siis tuleb sissetungijale selgeks teha, et laim on käsitletav kohtu geissina.Muidugi teevad MPG juhid vigu ja ehk ka liiga kiiresti tahavad näidata end Eesti Eduloona, aga ettevõtluses peavadki olema kõrged sihid ja auahned eesmärgid, muidu tegijaks ei saa.Iga ettevõte, mis loob Eestis töökohti ja aitab meie majandiust edendada, ei vääri diletandi irvitavat ja kohatut mõnitamist.

 • Muretsemiseks on teil põhjust, siin ei paista keegi käivat, järelikult on teie potensiaalne klient teist mõistlikum.

 • Tahan siin veelkord ära märkida, et hea ja halva politseiniku mängimsega Tauri ja Kristi tundute te olema nagu Tipp ja Täpp liivakastis rolle jagamas, kes parem lelu mängimseks saab:)D
  Kui investeerimis valdkonnas sama rida jätkate, tekib usalduse küsimus:))DD

 • Kuulasin ka saadet, kus selle raadio omanikud/saan vist asjast õigesti aru/uut börsile minejat maha tegid.Lugesin M.Müüri sama teemalisi tema vihast nõretavaid/või siis tellimustöö/mõtteavaldusi rahaasjadest/tema toon jättis mulje , kui vangis olnu žargoonist/ ja tekkis tunne, et olen sattunud kuhugi delfi kommentaariumisse, kus sappi ja viha valimata pritsitakse.Väga paneb imestama, et inimesed eelistavad ennast füüsiliselt nahutada lasta raha teenimise asemel ja teised kiidavad seda takka interneti avarustes ja spetsiaalselt raadio saates.
  Siiski tundub, et see firma börsile ei pääsenud, aga majandus tulemused on siiski muljet avaldavad.Sellisesse ettevõttesse, lisaks veel hea investeerimis protsendiga oleks ka ise nõus raha paigutama.

 • Olen ka sama meelt, et selline avalik alustava ambitsioonika ettevõtte tänitamine pole eetiline, kuid võttes asja psühholoogia vallast, võib olla sellel teol vastaselt teo sooritajate soovile hoopis vastassuunaline efekt, ehk nende poolt häbiposti seatud saab hoopis kahju asemel kasu.Igal juhul MPG-le tuult tiibadesse, las koerad hauguvad, karavan läheb kindlalt edasi.Hr. Madis Müüril aga soovitaksin küll tungivalt tema vaimset tervist kontrollida, tervis on siin maailmas hinnalisem vara.

 • Olen investoriteliit.ee kaudu investor.Ja seda juba üle paari aasta.Kõik need jutud hämarast urkast ja ettevõtlushuumorist ei kannata kriitikat.Madis Müüri nimeline inimene ei tea, millest ta räägib.Paistab ka, et Tauri ja Kristi ei paista teadvat.Algusest peale on olnud asja ajamine nende inimestega korrektne ja avatud, tõsi ainus asi, mis tekitas alguses imestust oli see, et ei soovitud näidata tootmist koha peal.Hiljem aga sain ka sellest aru miks.Lepinguid täidetakse punkti pealt täpselt nende poolt ja informatsioon tegemiste kohta on väga hea.Börsile minekuga minu meelest natuke kiirustati ja tingimused investoritele polnud just ka eriti apetiitsed, vaatamata selle aga ajame asju koos edasi ja asi toimib 100%.Kõrge investeerimis tulusus, elik aastaprotsent 12,5% pole midagi unikaalset,et tunda hirmu paaniliselt raha ilma jäämise pärast ja mida ka MPG börsile mitte lubamise puhul börsi tegelaste poolt ka MPG juhtkond raha tagasi makstes kenasti demonstreeris,kolme aasta tagusel ajal investeerisin mitmetesse teistesse firmadesse sama protsendiga, nii et midagi ulmeslist selles pole.Praeguseks nende põhiprojekt on saanud kenasti tuule tiibadesse ja äri sujub kenasti, aasta lõikes paistab neil tulevat ca.300%-line käibe tõus võrreldes eelmise aastaga, võib olla ka rohkem.See näitab ilmekalt, et tooted on inimeste poolt vastu võetud ja laienemine jaekaubandusse on selle parimaks kinnituseks.Tauri siin nendib, et ei farmaatsiatööstus pole lihtne äri, ma küsiks, milline tulus äri on lihtne?Olen rahul oma raha paigutuse ja tootlikusega ning aeg on näidanud, et otsus läbi investoriteliit.ee kaudu investeerida oli õige.

 • Tahaks teada, kuidas hinnata ettevõtet või saiti, kas on hea või halb, aus või pettus. Kas siit võiks leida inimesi, kes sellega saaks aidata?
  Näiteks Viainvest on tundunud siiani pikka aega aus ja staabiilne koht, millega tegeleda, aga mida ütlete selle kohta teie?

  • Tere, Allar! Enamasti elav arutelu käib näiteks Facebookis Finantsvabaduse grupis – sealt saab küsida ja teised saavad kogemusi jagada. Viainvesti kohta on oma blogis kirjutanud ka Tauri (isepankur.wordpress.com).

Copyright © 2014. Created by Meks. Powered by WordPress.