Saade #124: Bitcoin

Kas investeerida Bitcoini?

5 kommentaari

 • Muide ülekande tasud pole probleem kui kasutada suuri vahetuspunkte nagu Bitstamp või Coinbase (konto ühenduses Gdax-iga) ja hoida coine seal (oma risk), ning Coinbase pakub kontol veel Vault walletit, mis on turvalisem ja tagatud mingis mahus. Aga kes tahab btc investeerida ilma coine omamata, siis LHV-s saab osta GBTC ja COINXBE, mis jälgivad btc ja saab siis kasutada ka investeerimiskontot.

 • Appi. Hea podcast muidu, aga siin oleksite võinud küll väga palju rohkem researchi teha, enne kui sel teemal arutama hakkate. 🙂 Tahaks iga 5-10 minuti tagat vahele karjuda ja asju selgitada 😀 Aga no worries, edu!

  • Hei, Taavi!

   Selle saate eesmärk oligi Bitcoini käsitleda sellises võtmes, kus meil ei ole liiga tugevat turutunnetust krüptoraha osas. Oleme veendunud, et väga suur osa krüptoraha kauplejatest on nõrga arusaamisega instrumendist. Teisalt on ka neid, kes tunnevad asja väga hästi ja siinkohal ongi põnev kuulata, mida need inimesed näevad meie mõttemudelitest teistmoodi. Soovitan kindlasti oma arvamust jagada! 🙂

 • Jõudsin esimest poolt kuulata ja jäi kõrva paar punkti, mida täpsustaks:

  1. Coinbase vmt vahendajad ei ole otseselt vajalikud Bitcoini ostmiseks. Küll on see ilmselt üks populaarsematest viisidest. Irooniline on seejuures, et sealtkaudu ostes ei pruugi sa isegi reaalselt Bitcoini omanik olla, kui sinu ostu blockchainis ei registreerita. Ehk tegemist ei ole kõige arukama ega ka eriti turvalise lahendusega BTC soetamiseks ega talletamiseks.

  2. Silk Road ei olnud vahetuskeskkond. See oli TOR networkis nö ebay stiilis kuulutusteportaal, kus äritseti narkootikumide jmt kraamiga. Kaotsi läks sealt raha peale seda, kui valitsuse agendid ühe tüübi vahele võtsid ja tema ligipääsudega saidiomaniku kontot tühjendasid 🙂

  Selle kohta on üks huvitav raamat, kus autor on üritanud sündmusi rekonstrueerida ja justkui juturaamatu formaadis üles kirjutanud:
  https://www.goodreads.com/book/show/31920777-american-kingpin

  Ajasid äkki Mt.Goxi või mingi muu sarnase asjaga segamini? Neid vahetusi peaks päris mitu nüüdseks juba olema, kus raha kaotsi on läinud.

 • Hei, algajale väga hea saade! Aitäh!

  Aga jäi natuke arusaamatuks forkimise osa: Bitcoinide kadumisest läksite üle sujuvalt forkimisele, aga ei saanud aru kuidas nad omavahel seotud on? Kuidas kõrvalahelat saab tekitada, kui algne private key on kadunud?

Copyright © 2014. Created by Meks. Powered by WordPress.