Saade #126: 2017/2018

Aastalõpu kokkuvõte

Kauneid pühi kõikidele Investeerimisraadio kuulajatele!

2 kommentaari

 • Tere!

  Kõigepealt suur tänu saadete eest – tore on kuulata ja targemaks saada! Tore, et keegi viitsib seda nii suure innuga teha.

  Siiski on üks asi, mille kallal tahaks pisut norida konstruktiivse kriitika mõttes. Olen seda teie puhul tähele pannud esimestest saadetest peale ja olen tahtnud teie tähelepanu sellele juhtida juba varem, kuid selleks ei ole lihtsalt juhust olnud. Kuna selles saates räägite muuhulgas ka oma 2018. aasta eesmärkidest, soovitaksin nende hulka lisada parasiitsõnade keelest välja rookimise. Mind ei häiri, kui te omavahel nii räägite, kuid tehes avalikkusele suunatud podcasti võiksite sellele tähelepanu pöörata.

  Kristi peamine parasiitsõna on “ikkagist” – lausa kohutav kuulata (tahaks siia lõppu panna Skype’ist tuntud oksendava smiley)! Õige on ikkagi “ikkagi”.

  Tauri puhul on asi keerulisem. Sina kasutad mitmuse osastavat käänet valesti ja ma kahtlustan, et põhjuseks võib olla selleski saates välja reklaamitud vähene ilukirjanduse lugemine. “Autosi”, “hobisi”, “majasi” asemel on õige öelda “autosid”, “hobisid” ja “majasid” (lühivorm “maju”). Võrdsuse poolest sulle ka üks oksendav smiley. 🙂

  See on ainuke kriitika, sest teie podcast on muus osas viimase peal ja Ma olen teie pidev kuulaja ning olen ka paaril Kristi esinemisel käinud. Ärge kurvaks muutuge, sest see on kõigest väike keelenatsi närimine ebaolulise kallal, kuid eks see muutub vanemaks saades ilmselt ka teie jaoks olulisemaks.

  Kõike head!

  Keelenats

  • Tere, keelenats!

   Üritan seda tagasisidet positiivses võtmes võtta, aga pean tunnistama et seda on küll veidi raske teha aga elame üle. On sul mõni hea nipp, kuidas reaalselt oma keelekasutust tehniliselt parandada? Loodan, et mõistad, et me ju meelega valesti ei räägi ja hea meel oleks ka meil endal, kui grammatiliselt korrektsed oleksime, aga lihtsalt tahtmisest ju ei piisa.

Copyright © 2014. Created by Meks. Powered by WordPress.