Saade #104: Dr. Alexander Elderi raamat

Kuidas päevakauplemisega rikkaks saada?

0009310_borsikauplemine-kui-elatusallikas

Raamatut saab osta Äripäeva veebipoest SIIN.

2 kommentaari

 • Hei!

  Väga lahe raadio teil. Paar kuud oli tööl, mida kuulata (algusest lõpuni). Tegelikult oli palju asju, millele oleks soovinud tagasisidet anda, kuid mõtlesin enne lõpuni kuulata. Nüüd jäi kriipima ainult kodulaenu teema. Te ei soovitanud kasutada kredexit, kuigi see on väga hea toode. Esiteks kui Tauril oleks aasta tagasi leidnud korteri mida osta, siis tal poleks olnud mõtet edasi raha kodu jaoks koguda, kuna praegu ta on üüri näol maksnud lihtsalt kõik teenustasud ja vahed kinni (muidugi ei pruugi ja peab tingimustesse mahtuma). Pealegi enamus eestlased pole nii kärmed kogujad, kui meie. Teine asi, milleks kredex hea oli, et ma sain tõsta kredexi osakaalu ja see aitas intressi alla tuua, kuigi ma pidin teenustasusid rohkem maksma. Te ka ütlesite, et kui te pole mingi eriline klient, siis peaks saama Sebst või Swedist parimat intressi, kuna neil on raha. Mu enamus tuttavad on just saanud Nordeast parima diili. Lisaks rääkisite teguritest, mis võivad mõjutada intressi. Oleks tahtnud kuulda, kuidas ja kui palju miski mõjutad (abielu, lapsed jne). Lisatagatise puhul oleks võinud tuua välja ka, et ehk oleks mingi hetk mõistlik lepingu muudatus teha ja lisatagatis ära võtta. See küll maksab aga tagatist saab järgmise objekti ostmiseks kasutada või riskide maandamiseks.

  Mingis saates rääkisite, et te sooviksite kredexist kedagi külla. Ma soovitaks Aire Oolupit, kes on väga vahva tädi. Kunagi töötas väike pangas laenuhaldurina, siis Nordeas kodulaenudega ja nüüd eelmine aasta läks kredexisse.

  Siim Vanaselja
  Sandikopikas.ee
  Svanaselja@gmail.com

  • Tere, Siim!
   Aitäh hea tagasiside eest! Kredex on jah keerukas toode, ning eks see sõltub veidi olukorrast, et kellele ja kui palju see kasulik on. Minu puhul oli Kredex mõlema laenu puhul täiesti kasutu, aga esimest kodu ostes võiks olla potentsiaali rohkem, et asjast abi on.
   Pankade intresside puhul on kahjuks selline must maa, et mis loogika järgi igaüks laenuhindamist teeb. Näiteks minu puhul Nordea sisuliselt tegi halvema pakkumise kui LHV, mis oli mulle väga üllatav, sest olin kuulnud sama juttu, et Nordeast võiks väga hea diili saada! Lisaks ei ütle ükski pank otse, et kui palju abielu ja lapsed laenu mõjutavad, aga vaikselt vihjatakse, et abielus olles on veidi kindlam laenu saada, samas iga laps on väga kõva miinusmärk krediidiajalool (eriti kui neid on rohkem kui üks). Seepärast tasubki eelkõige kõik pangad läbi kolistada, sest pakkumised tulevadki mingi sisemise krediidiloogika põhjal sageli väga erinevad.

Copyright © 2014. Created by Meks. Powered by WordPress.