Investeerimisraadio parimad palad!

Head sõbrad!

Oleme hetkel olude sunnil mõni aeg levist väljas. Kristi väikene kõhubeebi otsustas maailma vaatama tulla veidikene planeeritust varem ja seetõttu on ainuõige, kui Kristi fookus on praegu lapsel. Muidugi on väikene puhkus ka Tauri jaoks teretulnud ja seetõttu uusi episoode vahepealsel ajal välja ei lase. Soovitame kuulata meie juba eetris olnud saateid, sest nendest saadetest leiab jätkuvalt kilode kaupa väärtust!

Teeme siinkohal ülevaate Investeerimisraadio TOP20 enimkuulatud episoodidest.

Esimesele kohale on platseerunud Investeerimisraadio kõige esimene saade, kus defineerime finantsvabaduse olemuse.

1. Saade #1: Finantsvabadus (5400+ kuulamist)

Järgmised kolm kohta haaravad tuntud Eesti inimesed, kellele on finantshariduse edendamine väga olulisel kohal. Märten Kress (dividendinvestor.ee) rääkis meile dividendiaktsiatesse investeerimisest. “Rikkaks Saamise Õpiku” triloogia autor Jaak Roosaare, kes käis Investeerimisraadios tutvustamas oma viimast raamatut, milleks on “Aktsiatega Rikkaks Saamise Õpik”. Samuti on väga populaarne saade Raivo Heinaga, kes muuseas arutles, et mõned sajad tuhanded eurod lotoga võita oleks tema jaoks paari aktsiapositsiooni avamisega.

2. Saade #72: Märten Kress (Dividendinvestor.ee)  (4200+ kuulamist)
3. Saade #79: Jaak Roosaare (Rikkaks saamise õpik) (3800+ kuulamist)
4. Saade #54: Raivo Hein (3600+ kuulamist)

Mõneti üllataval kombel on kahele järgmisele positsioonile tulnud jälle meie enda episoodid, seekord säästmisest ja varaklassidest. Kuigi tegu on Investeerimisraadio ajaloo esimeste saadetega (vastavalt kolmas ja viies episood) ja neil on olnud aega laagerduda, siis on selge, et üleüldised teemad pakuvad samamoodi huvi.

5. Saade #3: Säästmine (3500+ kuulamist)
6. Saade #5: Varaklassid (3400+ kuulamist)

Millised on investorite levinumad investeerimisvead? Sellest rääkisime TTÜ panganduse ja rahanduse õppetooli lektoriga Kristjan Liivamäega. Samamoodi pakkus kuulajatele huvi oma kodu ostmise või üürimise teema.

7. Saade #51: Kristjan Liivamägi (TTÜ) (3300+ kuulamist)
8. Saade #44: Kodu – osta või üürida? (3300+ kuulamist)

Tuleva pensioniühistu on tänaseks Eesti pensionimaastikku nii tugevalt raputanud, et äsjahiljuti langetas SEB passiivse pensionifondi valitsemistasu 0,49% pealt 0,29% peale. Siinkohal tuleb tähele panna, et meil on nüüdsest võimalik investeerida pensioniraha passiivselt hallatud fondidesse ning teiselt poolt näeme, et valitsemistasu saab peaaegu pooleks rebida. Tuleva visioonist ja algusest käis rääkimas Tõnu Pekk.

9. Saade #49: Tuleva pensioniühistu (3100+ kuulamist)

Kinnisvara on üks ütlemata põnev teema. Kõik me saame aru kivist või puidust seintest, lagedest ja põrandast, sest seda kõike saab käega katsuda! Seetõttu oli populaarsed nii Jaak Roosaare kinnisvararaamatu meiepoolne ülevaade, meie enda 2016/2017. aasta ülevaade (kus veidi rääkisime ka kinnisvarast) ning Peeter Pärtel, kelle portfellis on üürikinnisvara üüritubade näol.

10. Saade #27: Kinnisvaraga rikkaks saamise õpik (3100+ kuulamist)
11. Saade #81: 2016/2017 (3100+ kuulamist)
12. Saade #40: Peeter Pärtel (Fast Track Education) (3100+ kuulamist)

Passiivsest investeerimisest räägitakse palju. Millest ja kuidas indeksitesse investeerimine alguse sai, rääkisime Bogleheadsi osas. Ja kui indeksid on teemaks, siis kuula üle lastele raha kogumise osa. Äkki saad juba täna lastele mõelda ja nende heaks mõne indeksinvesteeringu teha?

13. Saade #46: Bogleheads (3000+ kuulamist)
14. Saade #63: Laste jaoks raha kogumine (3000+ kuulamist)

Äripäeva raamatuklubi saatis meile üle vaatamiseks Soome börsiguru Seppo Saario investeerimisraamatu “Kuidas ma investeerin börsiaktsiatesse?” Loomulikult on Seppo raamatud iga investori kohustuslikus lugemisvaramus. Seda enam on oluline kuulata ja tähele panna Investeerimisklubi Marko ja Tõnis-Denise tegemisi, sest nemad tõid Seppo Eestisse esinema! See töö, mida Investeerimisklubi teeb investorite harimiseks, on lihtsalt meeletu!

15. Saade #76: Seppo Saario investeerimisraamat (3000+ kuulamist)
16. Saade #80: Marko Oolo ja Tõnis-Denis Merkuljev (Investeerimisklubi) (2900+ kuulamist)

Tulude deklareerimise ajal iga aasta veebruaris ja märtsis on tähtis teada kuidas investeerimiskonto süsteem toimib. Sellest vestlesime Alo Vallikiviga LHV’st.

17. Saade #88: Alo Vallikivi (LHV) (2900+ kuulamist)

Kui Äripäeva investor Toomas on 15+ aastat tegutsenud fiktiivne härrasmees, kellele kunagi anti 1 miljon krooni investeerimiseks, siis investor Mari on Postimehe fiktiivne naisterahvas, kes samamoodi toimetab investeerimismaastikul. Tõsi, Mari investeeringuportfell oli 7000 eurot, mis aga omakorda peaks tavalist väikeinvestorit rohkem kõnetama!

18. Saade #89: Investor Mari (Postimees) (2900+ kuulamist)

Mikk Talpsepp Etalon Varahaldusest räägib kuidas teha Eestis riskifondi. Natukene räägime ka maailmalõpu stsenaariumitest. Mikk on asjad hästi läbi mõelnud! 🙂

19. Saade #86: Mikk Talpsepp (Etalon Varahaldus) (2800+ kuulamist)

Sarnaselt Kristjan Liivamäe saatele riimub Leonore Riitsaluga räägitud paremate finantsotsuste tegemise temaatika. Investorite harimine ja psühholoogiline vastupidamine on investeerimises ääretult olulised!

20. Saade #70: Leonore Riitsalu (MTÜ Rahatarkus) (2800+ kuulamist)

Saimegi ritta 20 väga kuulatud episoodi Investeerimisraadio 100+ saatega varamust. Siiski, see on vaid üks läbilõige Investeerimisraadio tegemistest ja kõik ülejäänud osad on tegelikult samamoodi väga kuulatud. Võrdle esimese 20 saate kuulajanumbreid! Koht 20 on 2800+ kuulamisega ning koht 3 on 3800+ kuulamisega. See on stabiilsus!

Soovime Teile head jätkuvat suve!

NB! Palju edu Kristile väikese beebiga! 🙂

Copyright © 2014. Created by Meks. Powered by WordPress.