Saade #117: Madara Cosmetics IPO [ENG]

Millega Madara tegeleb?

Saate puhul pole tegemist soovitusega aktsiaemissioonis osaleda.

Huvilistel on võimalik tutvuda Madara prospektiga nende kodulehel.

4 kommentaari

 • Tere,

  Mis oleks selline n-ö miinimum summa millega võiks IPO-s osaleda? Kas Te ise osalete?

  Tänades

  • Tere, Heino!
   Miinimumsumma puhul tasub arvesse võtta tasusid, mis kaasnevad IPO-s osalemisel. Erinevatel pankadel võivad olla erinevad märkimistasud, mis mõjutavad miinimum summat. Lisaks kui soovid kunagi teha soetatud aktsiatega müügitehingut, siis tasub arvestada ka sellega, et müügikulud võiksid kindlasti alla 1% jääda. See tähendab, et miinimum võiks sinna 500-700 kanti ilmselt jääda. Mina pole veel osalusotsust teinud. Ajalugu näitab, et IPOde järgselt hinnad ei kipu püsima, samas on näiteks LHV siinpuhul erandiks olnud. Aega õnneks veel uurida-puurida on.

 • Tere,

  Kas mõnes Teie saates on juttu tulnud ka EfTeni IPOst ja sellega seonduvast? Kui ei, siis ehk oleks igati viimane aeg see saate päevakorda võtta 🙂 Huvitaks just Teiepoolne nägemus – kas näete IPOst võimaliku lühiajalist kasvu seoses võimaliku ja tõenäolise ülemärkimisega? Milline on Teie seisukoht fondi (aktsia) osas pikaajaliselt? Kas ise IPOl osalete?

  • Tere, Rainer! Homme hommikul jõuab eetrisse Viljariga saade, veidi veel kannatust 🙂 Mina isiklikult ennustan korralikku ülemärkimist.

Copyright © 2014. Created by Meks. Powered by WordPress.