Saade #76: Seppo Saario investeerimisraamat

Kuidas investeerida börsiaktsiatesse?

seppo-saario-kaas

Seppo raamatut saab osta Äripäeva poest.

3 kommentaari

  • Ei saanud teie kriitikast aru. Teile ei meeldinud, et Seppo räägib liiga paljudest asjadest raamatus. Aga raamatu pealkiri ongi ju “Kuidas ma investeerin börsiaktsiatesse”. Ei ole “Kuidas ma investeerin pikaajalise investorina börsiaktsiatesse” ega ka “Kuidas ma investeerin tehnilise investorina börsiaktsiatesse” ega midagi kolmandat. Nii et pealkiri vastab sisule ju. Või mida te ootasite?

    • Lugemislihtsuselt võikski raamat siis olla kuidagi struktuurselt loogiliselt jaotatud – milliseid nippe kasutab millise strateegiaga. Ehk kui räägib kauplemisest, siis toob ka rõhutatult välja, et ta räägib kauplemisest. Eriti alustajana on väga lihtne raamatust väga valesid järeldusi teha selle koha pealt, et mis on mõistlikud tegevused turul.

    • Sisuliselt oleks võinud raamatu kokku võtta ka nii: avan suvalises pangas konto ning ostan kõike, mis ette juhtub ning sealjuures ütlen, et tegu on mingi strateegiaga. Kui aga lähtuda Soome “Warren Buffetti” tiitlist, mida Seppole erineval pool omistatud, siis küllaltki vastandlikke strateegiaid ei oleks julgenud loota. Näiteks kas või DGI ning tehniline analüüs / sendiaktsiad või investeeringute ajastamine kuude järgi. On selge, et ühel pool on tegu investeerimisega (rahavoo eesmärgil), teisel puhul kapitalikasvu kauplemisega. Kuna raamat on suuresti just väikeinvestorile mõeldud, siis nõustun Kristiga – struktuur ei olnud kõige loogilisem ja väikeinvestorile võib jääda ekslik mulje, et erinevaid strateegiaid saab edukalt kombineerida. Seda paraku alati nii ei saa.

Copyright © 2014. Created by Meks. Powered by WordPress.