Saade #84: Kuidas investeerida suurem summa korraga?

Mida võtta arvesse suurema kogusumma investeerimisel?

Aitäh meie kuulajatele küsimuste eest!

9 kommentaari

  • Tere!

    Väga põnev teema oli täna 🙂
    Milliste ühisrahastusplatvormidega te soovitaksite alustada? 🙂

    • Tere, Mart!
      Sõltub, kuidas on riskitaluvusega ning kas tegutsed eraisikuna või mitte. Eraisikuna on buyback maksuefektiivne, ettevõttena saad võtta riskantsemaid portaale, mille puhul saad kaotuseid maha arvestada.

  • Tere Kristi!

    Mainisid põgusalt, et selle summa juures püüaksid kinnisvarasse investeerides oma raha võimendada ning osta neli korterit. Mida teeksid aga olukorras, kus ettevõtte ärilaenu hetkel ei saaks ning samuti ei oleks võimalik füüsilise isikuna kuskilt laenu juurde võtta?
    Ettevõtte kaudu aga oleks igakuiselt võimalik ca tuhat eurot uuesti juurde investeerda 🙂

    • Kui objektid on head, siis saab võtta teistelt investoritelt hüpoteeklaenu ja pärast panga abil refinantseerida 🙂 Kui ettevõttel rahavoog olemas, siis peaks see olema kõige lihtsam variant.

  • Tere!

    Saates oli juttu väärismetallidest. Füüsilise hõbeda investeerimise puhul räägib selle kahjuks ka asjaolu, kui Eestis osta nt 100g hõbeplaat, siis sellele rakendub lisaks turuhinnale ka 20% käibemaksu. Hõbeda hind peab tõusma 20%, et müügi korral nulli jääda. Väärismetalli puhul eelistaksin ise pigem kulda, kuna kullale ei rakendu käibemaksu. Maailmaturu hinna kõikumise pealt on suurem võimalus teenid.
    Arvestades, et hõbeda varud maailmas kahanevad, siis on hõbedal potensiaali tõusta küll. Kuid see on spekulatsioon.
    Kunagi sai natuke hõbedat ostetud, kuid enam ei julge ega raatsi küll selle alla raha panna. Eelistan aktsiaid.

  • Tere!

    Soovitate investeerida ettevõtte alt. Kas millalgi võiks oodata saadet, kus puust ja punaseks selgitaksite ära, mis hetkel, kui tihti, mida ja millise dokumendi alusel peaks levinumate ühisrahastusportaalide puhul ettevõtte raamatupidamises kajastama. Eriti pakuvad huvi näiteks Omaraha, Mintos ja Crowdestate.

    Ehk oleks hea mõte näiteks Krista Teearu sel teemal saatesse külaliseks paluda.

    Kas Te oma ettevõtete raamatupidamist teete ise või ostate selle teenuse kelleltki?

    Edu Teile!

    Erki

    • Tere, Erki!

      Keegi ei taha vastutada, et puust ja punaseks juhend teha, siis on keda süüdistada 🙂
      Muidu algdokumendid. Bondora – annab väga hea xls faili kuuülevaadetega. Twino + Mintos annavad xls faili kus on kõik maksed kirjas. Crowdestate saab samamodi xls faili, kus on ülekanded (ja iga investeeringu kohta on ka leping algdokumendiks). Kui sa pole KM kohustuslane, siis võid kasvõi 1x aastas teha, KM kohustuslasena pead igakuiselt tegelema. Minul teeb raamatupidaja, sest mul on ettevõttel muu tegevus ka ja raamatupidamise maht suur, Tauri ma tean, et teeb ise endal raamatupidamist. Üldplaanis see pole väga keeruline. Kõige suurem probleem on et Omaraha algdokumendiks on statistika lehe screenshot + Bondoras ebatõenäoliste laekumiste arvestamine on veidi keeruline.
      Kui tõeline huvi on täpselt selgeks saada, siis soovitaksin võtta mõnelt raamatupidajalt tunnikene koolitust, vestlussaates on raske seda kõike edasi anda.

      • Aitäh vastuse eest.

        Kas omaraha puhul screenshot on piisav dokument, et kui maksuamet või mõni muu tore asutus peaks tahtma raamatupidamist kontrollida, siis see screenshot neile ka sobiks?

        • Tere!

          Kuna paremat dokumenti sealt ei saa, siis mis muud teha 🙂 Kui numbrid klapivad ja maksudega on kõik OK, siis ega neil muud norida pole. Kui läheb vaidluseks, siis OR-ilt saaks kindlasti mingi muu dokumendi välja võluda.

Copyright © 2014. Created by Meks. Powered by WordPress.