Investeerimisraadio 23.01 koolituse kokkuvõte

23. jaanuaril sai tõeks Investeerimisraadio esimene avalik üritus. Kuigi oleme varasemalt korraldanud paar kinnist esinemist Naisinvestorite Klubis ning lisaks mõne pubiõhtu, siis koolituse mastaap ja ettevalmistus olid seekord täiesti teisest dimensioonist. Enam ei piisanud pubis laua broneerimisest ja Facebookis ürituse korraldamisest, vaid oli vaja anda suurem panus eduka koolituse korraldamiseks. Tahtsime, et kõik osalejad saaksid maksimaalselt palju väärtust, mis neid edasi aitaks järgmiste sammude tegemisel.

Screen Shot 2016-02-19 at 12.35.46

Korraldajatena saame uhkusega öelda, et üritus õnnestus edukalt. Meie kuulajate hulgas oli mitmeid huvitavaid inimesi, kes aktiivselt kaasa rääkisid ja küsisid mitmeid väga asjalikke küsimusi. Tekkis tõeline dialoog, kus pajatati oma kogemustest ning illustreeriti näidetega koolituse slaide. Ühegi koolituse väärtus ei saa kunagi seisneda ainult esinejates, vaid nagu ühisrahastuses toimub tehing laenaja ja investori vahel, siis koolituse suurim väärtus on dialoog esinejate ja kuulajate vahel.


„Koolitusega jäin rahule, sobis päeva ja kellaaja valik. Ülesehitus oli loogiline. Vaatamata sellele, et pole enam algaja antud valdkonnas, oli huvitav ja hariv kuulata ka algtõdesid.
Meeldis, et paljud osalejad julgesid ja tahtsid oma kogemusi jagada. Ning koduteel võis tänaval kohata grupikesi, kus käis elav keskustelu ühisrahastuse teemal.“


Esimese koolitusega üritasime paigutuda alustajate ja edasijõudnud investorite vahele. Tahame pakkuda tuge kõigile, kes seda vajavad, sest tugev investorkogukond paneb aluse kapitali paremale kättesaadavusele ja stabiilsematele tootlustele. Nõustume Jaak Roosaare ja Raivo Heina ideega viia majandusharidus „Rikkaks saamise õpiku“ näol koolidesse, sest meie oleme pensionipõlves väärt lubama endale paremat elu! Koolitusel said kaetud järgnevad teemad:

– Millised on algajate suurimad vead?
– Erinevad portaalid – mida võtta, mida jätta?
– Kuidas korralikult hajutada ja riske hinnata?
– Kuidas luua oma portfellistrateegiat?
– Investeerimine eraisikuna vs juriidilise isikuna.
– Maksud. Maksud? Maksud!
– Kuidas hinnata tootlust?
– Mis toimub globaalselt ühisrahastusmaailmas?
– ja palju muud


Kadi tagasiside koolitusele:

„Suured tänud Teile koolituse eest! See oli väga põnev ja hariv ning kaasahaarav. Nii palju tarkust ühe päevaga. Täiesti algajana on nüüd palju kindlam edasi minna. Veelkord aitäh, et olete vaevaks võtnud oma tarkust ja kogemusi teistega jagada!


Lauri tagasiside koolitusele:

„Investeerimisraadio koolitus pakkus alustavatele investoritele olulist motivatsiooni ühisrahastuses investeerimiseks ning  selgeid praktilisi nõuandeid selles edu saavutamiseks.

Koolitusel osalejad said kinnitust, et ühisrahastuses on võimalik head tootlust teenida erinevat tüüpi investoritel, buumiajal ja ka kriisis. Usaldust suurendas Kristi ja Tauri tasakaalukas lähenemine, mis tõi erinevaid  teemasid lahates välja nii võimalusi kui ka riske. Nii ei jäänud koolitust kuulates muljet, nagu üritataks maha müüa ühisrahastuse varaklassi või mingit konkreetset strateegiat.

Lisaks sellele said osalejad selge üldpildi ühisrahastuse olulisematest aspektidest. Erinevate platvormide ja strateegiate tutvustus koondas hästi kokku vajaliku info, mida alustavad investorid veebi inforägastikust kergelt ei leia. Seejuures tuginesid koolitajad enda põhjalikele kogemustele ja faktipõhistele teadmistele teiste riikide praktikast.

Võib ennustada, et ühisrahastus sai endale pärast seda koolitust päris mitu edukat investorit juurde.“


Oleme ette valmistamas järgmist koolitust. Millised teemad pakuvad Sulle kõige enam huvi? Mille kohta sooviksid rohkem teada saada ning kas koolitus peaks olema suunatud rohkem algajatele või edasijõudnutele? Või hoopis olema mingi kolmanda fookusega? Palun anna meile sellest teada info@investeerimisraadio.eu või kasuta meie Google Formi, kuhu vihjeid saab saada. Mõtted võid muidugi jätta ka kohe siia kommentaariumisse 🙂

Lisaks ole hea ja panne ennast kirja Investeerimisraadio meililisti. Kõik head uudised, uued raadiosaated ning pakkumised koolituste kohta jõuavad Sinuni esimesena just meililisti kaudu.

Copyright © 2014. Created by Meks. Powered by WordPress.