Saade #30: Bondora, koolitus ja külalised

Mis ootab meid ees 2016. aastal?

Investeerimisraadio oli võimalus külastada Bondorat ja saada kindlust nende tulevikusuundade kohta.

Lisaks toimub jaanuaris ühisrahastuskoolitus alustajatele (ja juba alustanutele, kellel vaja plaani selgemaks teha). Info siit.

Meie järgmistele külalistele saab külalisi ette küsida siit.

 

10 kommentaari

 • Mikk ja Mann läksid kodutehnika poodi.
  Eelnevalt lepiti kokku, et ostavad pesumasina, mitte kallima kui 400 eurot. Astuvad Mikk ja Mann enesekindlalt poodi olles kindlad, et neil midagi muud vaja ei ole – suundudes otsejoones pesumasinate poole.
  Tund aega hiljem seisavad Mikk ja Mann kodutehnika poe ees, Mannil käes arve 1300 eurole ja Mikul käevangus uus ja kallis tolmuimeja.
  Õhtul tulevad sõbrad Ats ja Tiia, Mikule ja Mannile külla. Mikk ja Mann kiidavad taevani oma uut ja kallist tolmuimejat, soovitavad seda ka oma sõpradele, olevat selle aasta parim diil.

  Õhtul Ats ja Tiia mõlgutavad kodus diivanil mõtteid, miks küll nad ostsid omale tolmuimeja, kui endal pesumasin katki ja käivad meil pesu pesemas.

  Mikk ja Mann lähevad vaikides magama. Juba homme on kiitlevad nad tööl uue uhke tolmuimejaga, soovitades seda kõigile töökaaslastele.

  ***
  Teil oli 2,5 h aega. Ettevalmistatud küsimused jne. Ning see on kõik, mida teil kuulajatele öelda on? Järgmine kord võtke kaamera mikrofon kaasa, üks ABC ajakirjaniku standardvarustus.

  • Tervist, Mart!

   Kurb, et me su ajakirjanduslikele standarditele ei vasta, kuid kahjuks pole me “päris” ajakirjanikud ning uudistesaate formaat ongi lühikokkuvõtete tegemiseks meil. Soovin sulle edu parema investeerimispodcasti tegemisel, mis sinu jaoks piisavalt äge oleks 🙂

  • Hei, Mart!

   Meil Kristiga on pesumasinad olemas ning kusagil mujal pesu pesemas käima ei pea. 🙂

   Rääkides illustreeringu analoogiast, siis minul on kindel visioon Bondora suhtes olemas olnud viimased pool aastat või rohkem. Olen lihtsalt saanud nii palju erinevate inimestega (ja platvormidega) suhelda ning seeläbi kujundada laiem arusaam ühisrahastusest üldiselt. Sinna hulka ei kuulu detailide tagaajamine, vaid tõepoolest suurema dünaamika hoomamine, mis aitab mõista kuhu suunas platvormid liiguvad. Detailidesse klammerdumine teeb enamasti väga palju halba (päris mitmed investorite poolt koostatud lihtsakoelised, ent väärad analüüsid liiguvad sotsiaalmeedias ringi, samas keegi ei küsi kriitiliselt miks nad on saanud sellise või teise tulemuse!)

   Tõepoolest ei ole meie puhul tegu ajakirjanikega. Me ei ole kumbki seda õppinud ning jätkuvalt tunneme ka ise, et asju saaks paremini teha. Aga see on igapäevane protsess, mille käigus on võimalik vaikselt paremaks saada. Loodan, et ka meie suudame veelgi paremaks saada. Samas on teretulnud järjekordne netiraadio (podcast), mis teeb meist asju paremini. Meie täidame tühimikku ning loodame, et keegi professionaalne ajakirjanik tuleb ja teeb paremini. Seniks aga tuleb leppida meiega. 🙂

   • Tauri, hästi öeldud olemasoleva tühimiku kohta.
    Infot jagab Bondora väga minimaalselt. Kõik info, mis on juurde saadaval, on teretulnud. See tühimik on tõesti üks suur kraav, mida on vaja täita ja meelsamini kuhjaga, kui võimalik.

    Praegu aga olen väga tänulik selle eest, mida saan Tauri ja Kristi blogidest ja teie üheskoos tehtud investeerimisraadiost. Väga tublid olete. Suured tänud.

 • Ma ei tea, ma oleks küll küsinud, et mis muutus peale Bondora reitingu muutumist? Kuidas see investoreid mõjutab?

  Näiteks, vastavalt uuele reitingule juhtus järgmine asi:

  ES 2,613 Mio Eur viidi madalamale reitingule (see on 37% kogu hispaania laenumahust), ehk siis 2.431 Mio Euro eest laene otse HR kategooriasse (endised D E F)

  FI 7.637 Mio Eur viidi madalamale reitingule (see on 65% kogu soome laenumahust), ehk siis 4.276 Mio Euro eest laene otse HR kategooriasse (endised B-F). Tore oleks teada, palju sul neid soome B kategooria laene alles on jäänud? Mis kategooriaks need muutusid?

  Ja see pole mingi väike reitingu muutmine, see on friiking pomm!!

  Info pärineb sellest maast ja arust bondora foorumist, kasutajalt Yacop, kes kõik on paranoilised ja rumalad. Eriti big data kallal

  http://fs5.directupload.net/images/160101/qsh2bk5q.png

  Kahjuks kontrollida ei viitsi, usaldan oma paranoilisi foorumi kaaslasi.

Copyright © 2014. Created by Meks. Powered by WordPress.