Saade #33: Eesmärgistamine

Mida sina 2016. aastal ära plaanid teha?

Kindlasti oled kuulnud igasuguseid põnevaid lubadusi sõpradelt ja tuttavatelt – kes läheb trenni, kes jätab suitsetamise maha, kes hakkab aga hoopis investeerima.

Kuidas püstitada mõistlikke (finants)eesmärke, mis ka täidetud saavad ja aasta lõpus lubavad rahuliku südamega tehtule tagasi vaadata?

SMART eesmärkide kohta loe täpsemalt Wikist.

Harjumusi saab tekitada erinevate mängude abil. Näiteks Habitica või HabitRPG.

Sanderi blogi saab lugeda siit.

 

 

3 kommentaari

  • Hea saade, kuigi täpsustuseks võiks öelda, et see tsiteeritud Harvardi ülikoolis tehtud uuring on siiski pelgalt müüt. Kahjuks.

    Põhimõtteline järeldus iseenesest tundub muidugi usutav – kes eesmärke seab, see on tõenäolisemalt elus edukam kui see, kes eesmärke ei sea.

    • Nonäed, ei tasu kõike internetis loetut uskuda. Teinekord tuleb lisakontrolli teha! AItäh märkamast.

  • Kuulan saateid tagantjärgi ja see on siiani üks minu lemmikuid! See Harvardi uuring pärineb “Rikkaks saamise õpiku” andmetel raamatust “What they don’t teach you at Harvard Business School….”. Äkki on müüdi staatus hoopiski müüt? 😀 Igatahes, tahtsin lisada, et ma usun, et eesmärkide kirjapanek korrelleerub eduga lisaks saates mainitud põhjustele ka selle tõttu, et tõenäoliselt inimesed, kes üldse võtavad paberi kätte ja panevad eesmärgi kirja, on keskmisest suurema meelekindlusega ja see isiksuseomadus viib nad ka tõenäolisemalt eduni.

Copyright © 2014. Created by Meks. Powered by WordPress.