Saade #9: Aja rahaväärtus

Palju on sinu aeg väärt?

s9

 

Kui tihti oled mõelnud millist rolli mängib Sinu elus aeg? Kuhu kulub Sinu aeg? Kas sellel ajal on mingisugune väärtus? Kui suur?

Esimene sammuna tuleks teha oma aja inventuur – lugeda kokku kuhu kõik su tunnid kaovad ja siis mõelda veidi selle peale, et kas selline ajakasutus on ka mõistlik. Kui tunned, et ajakasutusega on probleeme, siis selles vallas tehakse ka näiteks koolitusi.

Investeerimismaailmas on aja rahaväärtus mitmet pidi oluline. Iga sent, mida teenid selleks, et investeerida tuleb sinu aja arvelt. Seega tulebki oma töötunni hind paika panna, et aega mitte liiga odavalt ära anda. Teisalt on oluline portfellihalduse peale kulutatav aeg – tunde aega veeta nt Bondoras, et saavutada 0,5% suurem sissetulek pole just mõtet kui su portfell pole kümnetes tuhandetes eurodes.

Oluline on ka oma aja vabastamine – raha annab alati juurde teenida, ent aega kuskilt ei leia. Üks võimalus on osta sisse näiteks teenuseid (koristamine, toidu koju tellimine), teine võimalus on oma aega efektiivsemalt kasutama hakata või oma tunnihinnale üldse eurosid juurde kruvida.

*P.S Kui mõnel raadiokuulajal, kes elab Kristiines, on laps, kes tahab taskuraha teenida, siis võib alati ennast Kristile taaraviijaks pakkuda 🙂

3 kommentaari

  • GoWorkABit ei toimiks taara jaoks? Ma pole liiga palju selle portaaliga kursis, aga kõlab suhteliselt sobivalt…

    • GoWorkaBit toimiks siis kui ma tahaks palka lisaks peale maksta taara ära viimisele 🙂 Ma tahaks niisama taara ära anda ja sealt saadud raha on tasuks.

Copyright © 2014. Created by Meks. Powered by WordPress.