Saade #180: Külas on Tõnu Pekk (Tuleva)!

Kuidas läheb Tuleval?

Uuri rohkem Tuleva kodulehelt.

2 kommentaari

  • Tere, tänan huvitava saate eest.
    Tõnu toob välja, et kolmanda samba peamine probleem on, et see pole tehtud piisavalt automaatseks ja mugavaks ning tööandja peaks panustama sinna omalt poolt, et süsteem tööle saada. Nõus, aga selleks, et selline motivatsioon ettevõtetel ja töötajatel tekiks on tegelikult on siiski üheks suureks takistuseks ka see 6000 eur/aastas piir. Edukates ettevõtetes on see piir üsna kiirelt ületatav ning tekib nö topeltmaksustamine.
    Antud hetkel on süsteem selline, et kuigi ettevõte teeb oma makse enne tulumaksu, siis süsteem arvestab ka seda kui tööandja poolne sissemakse.
    Kas selles osas on Tuleval plaanis ka mingisugust “lobi” teha?

  • Minu arvates on see 6000 eurot aastas päris kõrge piir. Sarnane piir on nt ka USAs, kus palgatase märksa kõrgem on. Muidugi oleks tore, kui ka kõrgema palga pealt saaks tulumaksu osas kokku hoida, aga enamusele Tuleva liikmetest ei ole see peamiseks probleemiks, miks nad täna III sambasse ei säästa. Ma usun seega, et meile liikmetele on kasulikum kui Tuleva suunab oma “lobi” ikka automaatsete lahenduste loomisesse. Näiteks kasvõi lubades võimalust II samba maksemäära suurendada (eeldusel muidugi, et väljamaksete liigsed piirangud on selleks ajaks maha võetud).

Copyright © 2014. Created by Meks. Powered by WordPress.