Saade #4: Uudised

Mida põnevat on toimumas lähiajal ühisrahastuses?

11355485_10207062837559032_986296145_n

Arusaadavatel põhjustel ei jõua väikeinvestorid ennast kõikide investeerimismaailmas toimuvate uudistega kursis hoida. Seetõttu oleme võtnud plaani, et iga paari nädala tagant vaatame üle paar-kolm kõige olulisemat uudist, millega kursis olemine võiks kõikidele eelkõige sotsiaalpangandusse ja ühisrahastusse investeerivatele inimestele huvi pakkuda.

Seekordses uudistesaates võtame fookusesse, mis on ühisrahastust ja sotsiaalpangandust ees ootamas. Algatuseks uuris Tauri, mis on Eestis tegutsevatel portaalidel lähikuudel plaanis ning lisaks räägime veidi ka Äripäeva viimase aja meediakajastusest sotsiaalpanganduse kohta ning mõtiskleme veidi institutsionaalsete investorite teemal.

1. Tulevikusuunad Eesti portaalidel

Võib-olla mitte just väga üllatuslikult on mitmel portaalil plaanis välismaale lainemine – kuna Eesti turg pole lõputu, siis on kindlasti lähiriikidest võimalik uusi laenusoovijaid ja investoreid leida. Ees on ootamas ka mõned uued tooted ja funktsionaalsed uuendused. Eriti hea on see, et kõik portaalid aktiivselt tegutsevad – mitte keegi ei puhka loorberitel, sest konkurents on kõva. Oma vastused tulevikuplaanide kohta andsid Bondora, Omaraha, Investly, Estateguru, CrowdEstate ning Moneyzen. Kahjuks ei saanud kontakti Fundwise‘ga.

2. Meediakajastus Äripäevas

Viimase (pool)aasta jooksul on ühisrahastus ja sotsiaalpangandus jõudnud ka suuremas mahus Äripäeva veergudele. Kajastus pole aga alati olnud positiivne ning tasub veidi mõelda, et mida tavameediasse jõudmine ühisrahastuse populaarsusele tähendab. Näiteks üks juhtkiri juhib tähelepanu võimalikele probleemidele. (Kristi poolt kommenteeritud tekste saab tema blogis lugeda.)

3. Institutsionaalsed investorid

Mida suuremaks ja populaarsemaks valdkonnaks saab ühisrahastus, seda rohkem hakkavad huvituma sellest ka suured fondid. Nende mõju ei pruugi aga olla alati positiivne ning väikeinvestorile võivad jääda ainult halvemad laenupakkumised. Kui rahvusvaheliselt on probleem juba laual, siis Eestis ootab see veel läbi arutamist (kogemus minevikus pole aga väga positiivne olnud.)

*Kui loed mõnda põnevat uudist, mida võiksime sinu meelest kommenteerida, siis saada meile link siit.

**Kui pubiõhtul osalemine sulle põnev tundus, siis kohtume oma väikse seltskonnaga juba 12.06 õhtul. Kui tahaksid meiega liituda, siis kutsume 2 esimest usinat, kes info(@)investeerimisraadio.eu oma liitumissoovist teada annavad! Arvesta intensiivse õhtupoolikuga, kus saad ise kogemusi jagada ja teiste väärt kogemusi kuulata.

Millise ühisrahastusplatvormi uuendused Sulle kõige rohkem meeldivad? Jäta meile kommentaar oma mõtete kohta!

3 kommentaari

Copyright © 2014. Created by Meks. Powered by WordPress.