Saade #55: Eerik Oja (mogo)

Kuidas toimib mogo ja Mintose koostöö?

mogologo

Mogo kui ettevõtte kohta leiad infot nende kodulehelt.

Kui soovid alustada Mintoses investeerimist võid kasutada selleks Kristi või Tauri affiliate koodi 🙂

4 kommentaari

 • Tere!

  Väga meeldiv saade ning tore oli kuulata inimest, kelle juhitud ettevõttesse paljud inimesed oma raha usaldavad (ka mina).

  Mind siiski painab see küsimusele, et miks inimesed peaks üleüldse mogosest laenu võtma, kui mujalt saaks palju odavamalt? Võib-olla asjatundmatu väide, aga kui mogose laenud pakuvad investoritele 13.5% ning pangas on võimalik liising\laen vormistada ühekordse numbriga intressi pōhjal, siis miks peaks keegi mogosest üldse laenama? Oleksin tänulik, kui selgitaksite veidikene antud teemat.

  • Tere, Madis!

   Küsimusele on lihtne vastus – kõikidele inimestele lihtsalt ei anta pangast laenu. Näiteks mingil põhjusel ei vasta nende krediidiajalugu, sissetulek, tagatisvara vms panga poolt soovitule ja tehing jääbki katki, sest neid peetakse liiga riskantseks kliendiks. Siis annavad laenu alternatiivsed krediidipakkujad (nagu nt mogo) kes võtavad ka kõrgema riski tõttu märkimisväärselt kõrgemat intressi.

   Samuti tasub vaadata pankade teenustasusud jms, vana (kasutatud) auto ostuks võetav laen ei ole ka pangast väga odav (näiteks kui Tauri laenu otsis, siis ei saanud ka tema ühekohalise intressiga autolaenu).

   • Aitäh teile mõelemale vastuse eest. Nüüd on mul selgitus varuks võtta, kui küsitakse, et miks peaks keegi jumala pärast sellisest kohast laenu võtma. 🙂

    Kui vaadata, et väga paljud laenud on kusagil viie aastase makseperioodiga, siis hakkab isegi veidi kahju neist inimestest. Selle raha eest oleks nad saanud kindlasti palju parema, vastupidavama ja pikas perspektiivis odavama auto. Aga noh, eks iga üks teeb ise oma valikuid.

    Tervitades,
    Madis

  • Hei, Madis!

   Paljuski saab vastata nii, et turg ei ole efektiivne. Ühelt poolt ei pruugi pank sind pidada laenu vääriliseks, teiselt poolt ei pruugi sina teada muid võimalusi kui mogo. Kolmas perspektiiv ütleb, et kui kuumakse sobib, siis vahet pole, mis on intressi suuruseks või kust see laen pärineb. Krediidi kulukuse määra arvutusi võtavad teenuse tarbimisel arvesse väga väike hulk laenuvõtjaid.

Copyright © 2014. Created by Meks. Powered by WordPress.