Saade #62: Suvine uudiste kokkuvõte

Mida põnevat on suvel väikeinvestorite jaoks toimunud?

Arvamusfestivali kava saad uurida siit.

Bondora portfellihalduri muudatuste pikema selgituse leiad siit.

Moneyzeni kokkuvõte tegevusloa taotlemisest leiad siit.

Tesla Master Plani saad lugeda siit.

Kristi intervjuuprojekti leiad siit.

 

2 kommentaari

 • Omaraha-l vist Slovakkias nii hullusti ei lähe kui Bondoral läks. Pole sinna ise veel raha lisanud aga selline postitus leidus foorumis admini poolt:

  https://omaraha.ee/et/forum/topic/457/?page=2

  “Tere! Üks niisugune minu arvates ka teisi investeerijaid huvitav küsimus.Kas Slovakkias figureerib samuti, nagu meil, selline instants nagu üleriigiline võlaregister. Aitäh!”

  “Jah, seal on selline register ja me kasutame seda, kuid see on tunduvalt nõrgem ja auklikum kui Eesti omad. Eestis me teatavasti kasutame KI maksehäireregistrit, Julianust ja Liisi andmebaasi. Viimases on 300’000 nime ja erinevalt teistest sisaldab see ka positiivset infot. Midagi sellist SK’s vastu panna pole.

  Kui juba jutuks läks, siis saan öelda, et kvaliteet liigub Slovakkias paremuse suunas. 900+ kohta võiks öelda juba HEA, 800+ RAHULDAV. 700+ me veel rahul ei ole, kuid seal on summad väga väikesed. 600+ ei kõlba kuhugi. Paari lähima päeva jooksul viskame 600+ täiesti välja ja jagame 700+ kaheks. Matemaatik hetkel tegeleb. Lisaks sellele oleme teinud suure hulga tarkvaralisi täiendusi. Kõigist ei taha avalikult rääkida, aga on näiteks üks selline, et kui inimese limiit on 500 aga ta võtab 100 välja, siis läheb ülejäänud limiit lukku ja enne ta teist-kolmandat laenu ei saa, kui esimest on maksma hakatud.

  Meie arust liigub asi õiges suunas, kuid korraliku mahuni kulub veel tublisti aega. Arusaadavatel põhjustel on SK’s rahaga kitsas. Asja käigus hoidmiseks olen sinna paigutanud umbes 30’000 oma isklikku raha. Võin öelda, et seis on plussis ja liigub paremuse suunas. Olen rahul.

  Omaraha.ee”

  Kui on keegi, kes nüüd viimaste kuude sees on OmaRaha Slovakkia osasse raha lisanud siis sooviks muljeid teada.

  • Tere, Tõnis!

   Aitäh jagamast, polnud ise seda postitust märganud. Igatahes tervitatav, et 1) nad on julgenud ise raha alla panna sinna ja 2) et on märgata paranemise märke. Kui asi liigub paremuse suunas, siis julgevad vast ka rohkemad raha mängu panna ja saavad kasvu ka käima.

Copyright © 2014. Created by Meks. Powered by WordPress.