3 kommentaari

 • Tere, head Investeerimisraadio tegijad

  Olen teie saata usin kuulaja ja väga tänulik erinevate saadete eest, mis palju kasulikku materjali edastanud.

  Kuna sain tuludeklaratsiooni täites kerge üllatuse osaliseks ja ilmselt on minusuguseid veel. Inimesi kellel on kodulaen, kes teevad annetusi ja/või käivad koolitustel, siis tahtsin jagada oma ettepanekut.

  Kuna te mõlemad olete pigem need inimesed kes peavad juurde maksma tulumaksu, siis TuMS § 28(2) jäi suures mahus kajastamata. Kui mu kõrv õigesti haaras, siis Kristi mainis, et muudatus sellest aastast on seoses koolituskuludega, aga § 28(2) järgi see muudatus on selles, et koolituskulud, kingitused, annetused, eluasemelaenuintressid kõik kokku liidetakse ja seal on lagi 1200€ mis vähemasti minu deklaratsiooni tõi olulise üllatuse ja ca 300€ väiksema tagastuse.

  Mulle seni väga meeldis mõte annetada, aga antud seadusemuudatus pärsib minu kihku. Vähemasti annetuste paragrahv oleks võinud seadusandja loetelust välja jääda. Ja muidugi selles valguses tundub see jutt eluasemelaenu intressitagastuse lae kehtestamisest üsna pointless, sest tulumaksutagastuse lagi tulenevalt TuMS § 28(2) on 240€.

  Maksu teema on põnev, seda võiksite siiski veel kajastada, aga laiemalt ja võimalusel kutsuda mõni tubli jurist/finantsist olukorda selgitama.

  Just praegusel perioodil on põnevad teemad:
  Maamaks, kuna ja kes maksavad, kuna on eluase maksuvaba, millistel tingimustel siiski maksustatakse.
  Kuidas on kõiki vahendeid kasutades kõige optimaalsem teha annetusi/kingitusi. Kas uue TuMS valguses peaks seda tegema OÜ vahendusel?
  Kuidas kajastada koolituskulusid. Kas ja millistel hetkedel võiks need teha OÜ alt ja kuna eraisikuna.
  Lisasissetuleku tekitamise valguses: loomingu müük ja maksustamine vs vallasasjade müük ja maksustamine? (Näide: kas kohaldub tulumaks kui müün Osta.ee lehel enda tehtud maali või oma vanad teksapüksid?)

  Mulle endale väga meeldiks saatekülalisena näha Krista Teearu antud teemadel vestlemas. Ta on hästi kursis nii raamatupidamise kui juriidikaga ja oleks kindlasti väärtuslik külaline teie saatesse.

  Jõudu ja jaksu teie tegemistesse!

  Head
  Karin

  • Tere, Karin!
   Maksuteemadega on keeruline – keegi ei taha ühtegi põhjapanevat vastust raadios/blogis vms öelda (sest siis äkki on mingi jama pärast).
   Üldplaanis jah hetkel see tagastuste maksimum on üles ehitatud nii, et koolituskulud (st muudatus on ka selles osas, et mis koolituse üldse arvesse võetakse) kui vähegi võimalik 100% ettevõttele ning annetustega tegelikult samamoodi. Eraisikuna on ikkagist täielik kriips peale tõmmatud, eriti hull on asi siis kui uus maksupakett ka veel jõustub täies mahus.
   Krista on meil korra saates käinud aga kindlasti oleme avatud ka uuesti kutsumisele. Samuti hoiame silmi lahti hea maksueksperdi koha pealt, kelle vastuseid usaldada saaks (oleme mõelnud Maksumaksjate Liidu peale siinkohal).

Copyright © 2014. Created by Meks. Powered by WordPress.